Zobacz inne nasze projekty:
Porozmawiajmy o Twoim projekcie
Napisz do nas, gwarantujemy:
- Kontakt zwrotny w 2 godziny robocze od złożenia zapytania
- Spotkanie nawet następnego dnia roboczego
Flutter
Flutter, czyli cudowne dziecko od Google
Czy istnieje możliwość, żeby tworzyć aplikacje mobilne jednocześnie na androida i iOS wykorzystując to samo narzędzie? Takie możliwości daje właśnie Flutter. Framework opracowany i popularyzowany przez Google wykorzystuje język programowania Dart i pozwala niemal jednocześnie tworzyć aplikacje mobilne na te dwa odmienne systemy. Możliwe jest znaczne skrócenie czasu dostarczenia projektu, co wpływa też na koszty jego realizacji.
Oprócz wspomnianej możliwości budowy aplikacji przeznaczonej zarówno na Android jak i iOS w tym samym czasie Flutter zapewnia też szereg innych korzyści:
możliwe jest znaczne skrócenie czasu pomiędzy iteracjami, które dodatkowo można wykonywać sprawniej. Hot reload pozwala uniknąć konieczności restartowania aplikacji po każdej zmianie, co ułatwia proces testowania.
oznacza to znacznie łatwiejsze zarządzanie projektem na etapie jego tworzenia, jak i później, podczas rozwoju już funkcjonującego publicznie rozwiązania. Jeden kod oznacza jedną strukturę rozwiązania.
Flutter oferuje narzędzia pozwalające na tworzenie responsywnych i wydajnych interfejsów użytkownika. Niezależnie od urządzenia, aplikacja będzie działać tak samo na każdym z nich.
Google kładzie duży nacisk na szybkość działania rozwiązań, co widoczne jest w przypadku opracowanego przez giganta z Mountain View frameworku. Posiada on wbudowany system renderowania i kompilacji kodu natywnego.
dodatkową możliwością przyspieszenia procesu wytwórczego jest bogata biblioteka widgetów i narzędzi do tworzenia interfejsu użytkownika. Programista nie musi robić wszystkiego od podstaw.
Flutter jest frameworkiem, który zdobywa coraz większą popularność wśród programistów. Posiada też bogatą dokumentację i aktywną społeczność, która chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Zastosowania:
Sprawdzone technologie to klucz do tworzenia wysokiej jakości rozwiązań IT. Na każde zlecenie patrzymy z perspektywy dostępnych rozwiązań. Staramy się myśleć i działać nieszablonowo, aby dobrać dobrać framework i metodykę pracy optymalną z punktu potrzeb klienta i jego planów. To pozwala nam wdrażać skalowalne aplikacje dostosowane do wymagań biznesu.
tworzenie / rozwijanie aplikacji webowych
tworzenie / rozwijanie aplikacji mobilnych
wdrażanie dedykowanego oprogramowania
Niestety, żadna korzyść czy zaleta nie może być oderwana od powiązanej z nią wady, czy kosztu, na który musi się zgodzić zarówno zespół programistów, jak i klient. Tak samo jest w przypadku tej technologii. Jakie są zatem największe wady Fluttera?
Framework daje duże możliwości przyśpieszenia wdrożeń i redukcji kosztów projektów. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze rozwiązanie nie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom użytkowników, jeśli nie zostanie odpowiednio zaprojektowane i wykonane. Wiele wad tej, jak i pozostałych narzędzi można uniknąć dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i określeniu założeń, którym gotowy produkt powinien sprostać.
Czy warto inwestować w takie rozwiązania?
Warto… albo i nie. Wiele zależy od samego projektu. Jego wielkość, przeznaczenie gotowego rozwiązania, zakres posiadanych funkcjonalności itd. mają ogromny wpływ na wybór narzędzi. Flutter pozwala na budowanie wydajnych i efektownych aplikacji. Wykorzystywany przez doświadczony zespół projektowy może dostarczyć świetny produkt w stosunkowo krótkim czasie i to z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności, których wymaga klient.
Porozmawiajmy o Twoim projekcie
Napisz do nas, gwarantujemy: