Technologie

Vuetify

Vuetify

Szybsze tworzenie aplikacji z Vuetify

Dodatkowe narzędzie, a właściwie ich zestaw, dla Vue. Duża biblioteka komponentów, których wykorzystanie znacznie skraca czas przygotowania interfejsu aplikacji. Dzięki wykorzystaniu gotowych komponentów jako bazy i dostosowanie ich do konkretnego projektu możemy uzyskać znaczne oszczędności czasowe, zachowując możliwości responsywnego działania interfejsu w zależności od urządzenia, na którym jest wyświetlany.

Komponenty dostępne dzięki Vuetify budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii programistycznych. Klient nie musi się martwić, że otrzyma rozwiązanie zawierające już na starcie dług technologiczny w obszarze frontendu.

Dlaczego warto korzystać z gotowych zbiorów komponentów?

Dzięki użyciu zestawów narzędzi jak Vuetify, oprócz skrócenia czasu przygotowania interfejsu aplikacji, możemy również skorzystać z innych zalet takich rozwiązań:

Łatwiejsze zapewnienie responsywności aplikacji

komponenty źródłowe, które są następnie dostosowywane do określonych wymagań klienta, są projektowane i budowane z myślą o aplikacjach dostępnych dla różnych platform.

Łatwiejsza praca ze złożonymi projektami

im bardziej złożony projekt, tym więcej elementów, które wymagają zaprojektowania graficznego. Dzięki wykorzystaniu gotowych elementów prace programistyczne mogą ruszyć niemal równolegle z pracami graficznymi. Wystarczy, że zostanie opracowany prototyp interfejsu, a jego dostosowanie może odbyć się w późniejszym czasie.

Elastyczność

komponenty Vuetify oferują dużą ilość opcji konfiguracji i dostosowania, co pozwala na stosunkowo łatwe wprowadzanie zmian w wyglądzie interfejsu. Możemy dopracowywać elementy zgodnie z prośbą klienta.

Wykorzystanie Material Design

jeden z najpopularniejszych języków projektowania opracowany i stosowany przez Google kładący duży nacisk dostępność aplikacji na różnych urządzeniach.

Wydajność

komponenty tworzone są z myślą o szybkości i stabilności działania interfejsu.

Pełna integracja z Vue

programiści mogą korzystać z obu narzędzi jednocześnie.

Zastosowania:

Sprawdzone technologie to klucz do tworzenia wysokiej jakości rozwiązań IT. Na każde zlecenie patrzymy z perspektywy dostępnych rozwiązań. Staramy się myśleć i działać nieszablonowo, aby dobrać dobrać framework i metodykę pracy optymalną z punktu potrzeb klienta i jego planów. To pozwala nam wdrażać skalowalne aplikacje dostosowane do wymagań biznesu.

Czy ma to jakieś wady?

Nie… chciałoby się powiedzieć, ale niestety byłaby to nieprawda. Wszystko zależy od tworzonego rozwiązania, jego projektu i wykonania. Wykorzystanie gotowych bibliotek UI zawsze wiąże się z pewnym kompromisem między czasem wykonania a wadami wybranego narzędzia. Nie ma idealnych rozwiązań, więc wiele zależy od procesu przygotowania projektu do realizacji i wyboru technologii, który zawsze powinien być podyktowany potrzebami konkretnego rozwiązania.


Choć komponenty tworzone są z myślą o wydajności, to stare prawidło “co za dużo to nie zdrowo” ma zastosowanie także w projektach IT. Wykorzystanie zbyt dużej ilości gotowych komponentów w niewłaściwy sposób może mieć negatywny wpływ na działanie interfejsu. Musimy też pamiętać, że komponenty projektowane są zgodnie z zasadami Material Design, więc jeśli nie chcesz korzystać z tych wytycznych, Vuetify na pewno nie powinno znaleźć się na liście wykorzystywanych w Twoim projekcie technologii. Ze względu na duże możliwości konfiguracji i dostosowywania elementów, nie jest to też najprostsze w użyciu narzędzie. Doświadczony frontendowiec jest w stanie wykorzystać w pełni jego potencjał, ale programiści z mniejszym doświadczeniem mogą początkowo mieć trudności.

Projekt z użyciem Vuetify

Takim projektem może być praktycznie każda aplikacja webowa. Podobnie, jak w przypadku Vue, należy tylko pamiętać o odpowiednim planowaniu i projektowaniu rozwiązania, zanim zaczniemy pisać kod. Odpowiednie podejście na etapie przygotowania do realizacji pozwoli uniknąć wad i wykorzystać pełny potencjał połączenia Vue + Vuetify.

Tomasz Kubski

CEO pierwszego wiejskiego Software House w galaktyce

tomasz.kubski@nxo.pl

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Napisz do nas, gwarantujemy:

  • Kontakt zwrotny w 2 godziny robocze od złożenia zapytania
  • Spotkanie nawet następnego dnia roboczego

Chcesz najpierw zawrzeć z nami umowę NDA?
Napisz do nas na kontakt@nxo.pl