Case studies

Bocian - Portmoneta - Aplikacja dla klienta

Everest Finanse S. A. właściciel marki Bocian Pożyczki

Najsympatyczniejsza firma pożyczkowa z receptą na niespodziewane sytuacje życiowe.

Bocian Pożyczki, to zespół 1500 rzetelnych i profesjonalnych doradców, którzy wspierają klientów przy podpisaniu umowy, dostarczają gotówkę wprost do drzwi klientów. Firma wyróżnia się na rynku asystą doradcy przy procesie udzielania pożyczek i ma ambicje być tak blisko swoich klientów jak to możliwe.

Utrzymać i docenić wiernych klientów

Problem/wyzwanie

Jak dać klientowi nowe możliwości, sprawić by czuł się doceniony i jednocześnie przyspieszyć proces sprzedaży?

Realizacja:

Okres:

2021 - 2022

Technologie:

flutter

PHP (Laravel)

mysql

Zakres prac:

Aplikacja mobilna

backend

API

Realizacja:

Zadanie, które otrzymaliśmy to kompleksowe przygotowanie aplikacji mobilnej dla klientów Bocian Pożyczki. Zakres prac obejmował konsultacje dotyczące UX / UI, przygotowanie aplikacji wraz z backendem, wdrożenie oraz testy. Byliśmy również odpowiedzialni za integracje z dostawcami usług i produktów finansowych współpracujących z Everest Finanse, dlatego przygotowaliśmy niezawodne API, zapewniające pełną integrację z zewnętrznymi produktami finansowymi co pomogło zasilić aplikację kluczowym zestawem danych.

Zaprojektowaliśmy infrastrukturę wygodną do pracy i rozwoju na każdym etapie tworząc środowisko developerskie, testowe, przedprodukcyjne i produkcyjne. Dopełnieniem tego środowiska było opracowanie i dostarczenie z aplikacją panelu administracyjnego, który daje naszemu klientowi szerokie możliwości operacyjne, administracyjne, promocyjne oraz obsługa logów na wysokim poziomie.

Taki zakres prac był konieczny ze względu na założenia, które obejmowały nie tylko odciążenie kanałów komunikacji z klientem, czy przyspieszenie procesu sprzedażowego, ale również aktywację dotychczasowych klientów poprzez dostarczenie im nowych możliwości, które nie są dostępne na innych platformach.

Starając się sprostać wymaganiom zarówno klientów Bocian Pożyczki, jak i samego inwestora, wdrożyliśmy przejrzystą i przyjazną w użytkowaniu aplikację. Dodatkowo, każda interakcja i działanie zostały otagowane tak, by dostarczyć klientowi danych analitycznych koniecznych do dalszego rozwoju aplikacji. Wiemy, że w przypadku produktów finansowych bezpieczeństwo danych jest kluczem do sukcesu i zaufania klientów, dlatego stworzona przez nas aplikacja przeszła rygorystyczne testy penetracyjne.

Od wielu lat towarzyszymy klientowi nie tylko w projektowaniu rozwiązań IT, bierzemy też udział w ich dalszym rozwoju, dlatego poza dokładną analityką zdecydowaliśmy się również na wprowadzenie modułu zgłaszającego awarie i problemy występujące w aplikacji, by móc reagować możliwie szybko, dostrzegą problem.

Ostatecznie powstała bezpieczna, ciesząca oko i przyjemna w użytkowaniu aplikacja dorównująca najnowszym trendom technologicznym w branży.

Efekt:

Przyspieszenie procesów sprzedażowych

Bieżący dostęp klientów do informacji o swoich produktach

Odciążenie infolinii i innych kanałów komunikacji

Aktywacja klientów poprzez dostarczenie niedostępnych wcześniej produktów i usług

Umocnienie relacji z klientem poprzez cykliczne loterie

Pozyskanie nowych klientów, dzięki nowemu kanałowi komunikacji

Sprostanie najnowszym trendom technologicznym w branży

Tomasz Kubski

CEO pierwszego wiejskiego Software House w galaktyce

tomasz.kubski@nxo.pl

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Napisz do nas, gwarantujemy:

  • Kontakt zwrotny w 2 godziny robocze od złożenia zapytania
  • Spotkanie nawet następnego dnia roboczego

Chcesz najpierw zawrzeć z nami umowę NDA?
Napisz do nas na kontakt@nxo.pl