Case studies

D360 - Tworzenie aplikacji

NXO - pierwszy wiejski software house w galaktyce

Nowoczesne rozwiązanie dla deweloperów dostępne w chmurze

Tak, to my. Projektując przez lata aplikacje dla klientów z różnych branż zapragnęliśmy własnego rozwiązania. Wybór padł na rynek deweloperski, gdzie brakowało szybkich we wdrożeniu rozwiązań do zarządzania inwestycjami. Napędzani wizją przystępnej dla każdego i skalowalnej aplikacji przystąpiliśmy do prac, które po blisko 4 latach zakończyły się powstaniem D360. Słowo “zakończyły” nie jest może tutaj najlepszym określeniem, gdyż wciąż mamy wiele pomysłów na nowe funkcjonalności. Aplikacja jest stale rozwijana i stale dążymy do celu, jakim jest osiągnięcie przez D360 statusu najlepszego rozwiązania dla deweloperów w Polsce… i nie tylko.

Oprogramowanie dla deweloperów

Problem/wyzwanie

Stworzenie aplikacji dla deweloperów to ogromne wyzwanie. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę złożoność projektu przy takich założeniach jak:

 • prostota działania
 • możliwie szybkie wdrożenie
 • multifunkcjonalność
 • zależności pomiędzy poszczególnymi funkcjami
 • bezpieczeństwo danych
 • możliwość zarządzania tysiącami inwestycji
 • zgodność z często zmieniającymi się wymogami prawnymi wobec deweloperów

Wszystko to zmusiło nas do zmiany podejścia do procesu tworzenia aplikacji. Postawiliśmy na elastyczność, mogąc szybciej reagować na nowe regulacje prawne oraz otwierając ścieżkę dla nowych funkcji.

Realizacja:

Okres:

2019 -

Technologie:

PHP (Laravel)

MySQL

HTML

JS(Vue.js + Typescript

Docker

CI

Zakres:

Front

Backend

API

Konteneryzacja

Cloud

Marketing

CI/CD

Realizacja:

Ponad 3 lata - dokładnie tyle czasu zajęło wypuszczenie wersji produkcyjnej aplikacji. By tworzenie D360 przebiegało sprawnie, szybko i bez paraliżu decyzyjnego, podzieliliśmy poprzedzające uruchomienie prace na kilka etapów:

 • analizę przedwdrożeniową
 • dobranie odpowiednich technologii i rozwiązań
 • stworzenie aplikacji w środowisku testowym
 • przeprowadzenie testów aplikacji
 • przeprowadzenie testów bezpieczeństwa

W pierwszej fazie skupiliśmy się na określeniu funkcjonalności i występujących pomiędzy nimi zależności. Podjęliśmy również decyzję o wprowadzeniu modelu dystrybucji SaaS, tak by wdrożenie rozwiązania u klienta ograniczyć do paru kliknięć. Dysponując zaprojektowaną architekturą narzędzia przystąpiliśmy do dobrania kluczowych technologii i zasobów niezbędnych do obsługi oraz utrzymania aplikacji. Przy złożoności projektu kluczowym było uniknięcie sytuacji wymagających powtarzania prac nad pewnymi obszarami aplikacji od nowa.

Programowanie było najbardziej czasochłonnym etapem. Dzięki sprawnemu zarządzaniu projektem i delegowaniu zadań ograniczyliśmy przestoje i przyspieszyliśmy prace. Stworzyliśmy przy tym elastyczną strukturę, w której droga od pomysłu do realizacji była możliwie najkrótsza.

W trakcie etapu testów nie tylko sprawdzaliśmy sferę techniczną aplikacji, ale również praktyczną, dotyczącą komfortu użytkowania. Wiedza z zakresu UX pozwoliła zwiększyć przejrzystość rozwiązania i ułatwić użytkownikom poruszanie się po panelu D360. Kiedy odhaczyliśmy ostatnie z zadań na liście must have, nastąpiło oficjalne uruchomienie aplikacji.

Efekt:

Opracowanie prostej i skalowalnej aplikacji dla deweloperów

Wprowadzenie na rynek pierwszego rozwiązania dla deweloperów w modelu SaaS

Uproszczona procedura zakładania konta - nawet w 60 sekund

Przejrzysty i prosty w obsłudze panel obsługi

Uproszczenie wielu procesów inwestycyjnych do zaledwie paru kliknięć

Zapewnienie pełnego bezpieczeństwa danych, znacznie przewyższającego wymogi prawne

Praktyczne funkcjonalności dostępne dla każdego od pierwszego uruchomienia - bez ograniczeń w postaci dodatków i rozszerzeń

Tomasz Kubski

CEO pierwszego wiejskiego Software House w galaktyce

tomasz.kubski@nxo.pl

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Napisz do nas, gwarantujemy:

 • Kontakt zwrotny w 2 godziny robocze od złożenia zapytania
 • Spotkanie nawet następnego dnia roboczego

Chcesz najpierw zawrzeć z nami umowę NDA?
Napisz do nas na kontakt@nxo.pl